Kwaterunek 2019
FAQ-LINK
Pytania i odpowiedzi
Language:
Akcja kwaterunkowa :
Strona główna
Informacje
Mapa akademików
Najczęstsze pytania
Zaloguj się
Kontakt
[LINK] Pomoc do tej zakładki
● Dlaczego akademik?
Stworzono 2019-10-11 przez Michał Budzik

Dlaczego warto mieszkać w akademiku? 

Może jeszcze się zastanawiacie: akademik, stancja, czy wynajęcie samodzielnego mieszkania – ale studentom spoza Warszawy, którzy dopiero zaczynają studia w dużym mieście, starsi koledzy z samorządu studenckiego zdecydowanie doradzają: akademik.  
W tym artykule przeczytacie o najważniejszych zaletach tego rozwiązania, a dyskutować o nich i zadawać pytania można np. na grupie facebookowej „Politechnika Warszawska – Studenci i Kandydaci” 

 • Zamieszkać w akademiku – to opcja prostsza w załatwianiu i zwykle tańsza.  
  (chociaż jeśli ktoś ma farta albo znajomości, to może się udać także wynająć w kilku studenckie mieszkanie korzystniej i wygodniej)  
  Miejsc w akademikach Politechniki jest stosunkowo dużo, i przez ostatnich kilka lat co najmniej 90% studentów, którzy złożyli prawidłowe wnioski, uzyskało miejsce - a zdarzało się, że wszyscy.  
   

 • W obcym mieście, w którym dopiero zaczynacie żyć - jest bezpieczniej i łatwiej, jeżeli trzymacie się razem. 
   

 • Studenci w akademiku w większości się znają i pomagają  sobie. 
  Jeśli na pierwszych latach studiów uczą się razem - znacznie łatwiej jest rozwiązać problemy naukowe, których na Politechnice naprawdę nie brakuje. 
  Jest nawet pewna prawidłowość, że wśród studentów mieszkających w akademiku mniej wylatuje ze studiów na 1 roku. 
   

 • Praktycznie uczycie się współdziałania w grupie, tolerancji, a efektem bywają wieloletnie przyjaźnie, bardzo pomocne w problemach dorosłego życia. 
   

 • Domy studenckie mają różne pomieszczenia wspólnego użytku, takie jak siłownie, sale telewizyjnerowerownie, pralnie, pokoje cichej nauki oraz sale muzyczne, z których wszyscy mieszkańcy mo swobodnie korzystać. 
   

 • Nie musicie się samemu starać ani dodatkowo płacić za tzw. media, zwłaszcza łącze internetowe. Wszystkie akademiki mają światłowodowe połączenia z internetem, a opłaty za prąd, wodę, gaz, są wliczone w cenę miejsca. 

Nowi studenci pewnie słyszeli różne stereotypy, które nie są do końca prawdziwe… 

 • „studentom pierwszego roku nie dają akademika, tylko starszym” – w odniesieniu do Politechniki Warszawskiej to nieprawda. U nas studentom 1 roku przyznaje się miejsca na preferencyjnych zasadach, miejsc mamy dość dużo i ok kilku lat wszyscy nowi studenci, którzy złożyli prawidłowy wniosek, dostawali przydział. 
   

 • „w akademikach są ciągłe burdy, pijaństwo, narkotyki i kradzieże” – to opinia zdecydowanie przesadzona. W akademikach Politechniki bardzo rzadko zdarzają się takie wypadki, o jakich gazety piszą sensacyjne artykuły. 
   

 • „akademik to ciągły ruch, hałas i imprezy, nie można się spokojnie uczyć” – tak czasem bywa, ale zalety bycia blisko kolegów i koleżanek jednak przeważają. Są też pokoje cichej nauki, a jeśli dobrze poznasz swoich sąsiadów, to zdołasz ich przekonać, żeby byli ciszej, kiedy akurat musisz się uczyć. Często nawet studenci mieszkający na mieście przyjeżdżają do akademika, żeby w grupie uczyć się trudniejszych przedmiotów. 
   

 • „w akademiku nie ma szans na prywatność” – owszem, trudno jest o zachowanie pełnej prywatności, ale czy właśnie ją trzeba stawiać na najwyższy piedestał? Młodzi ludzie, którzy nie starają się na siłę izolować od innych, łatwiej radzą sobie z problemami dorosłego życia. 


Zamieszkaj w akademiku!

  

quality work by Krzysztof B.Baczewski, Administrator , Powered by eWniosek